All filters
This diamond mangalsutra, crafted in gold, features twin petal motifs with shimmering accents, offering a soft and feminine finish. Perfect with pastel sarees, contemporary Indo-Western outfits, or simple daily wear, it lights up your wardrobe with a warm, graceful glow.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000836700 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.1 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹44,034(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,811 |
| Making Charge | ₹9,576 |
| GST (3%) | ₹2,023 |
| Total Price | ₹69,444 |