All filters
Designed with a modern sensibility, this diamond mangalsutra features a striking motif accented with dainty diamonds. It flows stylishly with a pastel wardrobe, and can be layered for an elegant look at a formal event or family gathering.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000836703 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹43,170(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,201 |
| Making Charge | ₹11,515 |
| GST (3%) | ₹2,397 |
| Total Price | ₹82,283 |