All filters
Step into refined sophistication with these contemporary diamond earrings, crafted in luminous rose gold. A cascading arrangement of sculpted blossoms with sparkling accents creates graceful movement and striking dimension. Style them with a sleek cocktail dress or an elegant silk kurta for effortless polish.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000862851 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.9 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.32 carat
|
| Gold Value | ₹4,982(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹29,760 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹1,152 |
| Total Price | ₹39,519 |