All filters
Surprise your own little rockstar with this very special diamond pendant that will suit their personality wherever they go. Present this diamond pendant crafted in guitar to your kid and cheer up with dreams.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000175379 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,346 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,073 |
| Total Price | ₹36,825 |