All filters
If you are lonely in life, wear this companion diamond men's ring and accommodate your life with jubilation. The self textured design all over the ring renders a uniqueness to this ring. Wear it with all your might.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000417268 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.5 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹60,880(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹55,120 |
| Making Charge | ₹10,880 |
| GST (3%) | ₹3,807 |
| Total Price | ₹1,30,687 |