All filters
This 0.15 carat diamond ring inspired by the ribbon dance is a gentle reminder that adaptability is the secret of success and every woman excels in it. Flaunt your achievements with this chic accessory crafted in 18K gold.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000754774 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,200 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,270 |
| Total Price | ₹43,598 |