All filters
Adorn your finger with captivating elegance with this stunning ring, set with 0.34 carat diamonds in 18K yellow gold. The unique wave design, featuring flowing lines of diamonds and a vibrant cascade of pink sapphires, creates a sense of movement and rhythm. A true statement piece, it radiates brilliance and sophistication. Please Note :-The dimension of the actual product might vary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000777305 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.34 carat
|
| Stone Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹34,314(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹28,560 |
| Stone Value | ₹132 |
| Making Charge | ₹7,481 |
| GST (3%) | ₹2,115 |
| Total Price | ₹72,602 |