All filters
Gorgeous, graceful pendant; traditional yet eloquently modern. For all occasions. Seize this rose gold diamond-embellished crafted pendant to flaunt your beauty. Wear this with matching earrings. Available in this collection.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000511273 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.69 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹18,707(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,761 |
| Making Charge | ₹5,712 |
| GST (3%) | ₹1,086 |
| Total Price | ₹37,266 |