All filters
These unexceptional and marvellous diamond hook earrings are unique yet eloquently modern. The design is ideal for all occasions. Choose these 0.23 carat diamond hook earrings to flaunt your beauty. Make your everyday special with this piece of jewellery in 14K gold.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000144262 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.41 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹29,442(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,058 |
| Making Charge | ₹8,139 |
| GST (3%) | ₹1,700 |
| Total Price | ₹58,339 |