All filters
Clean lines meet dazzling accents. These rhombus-patterned diamond studs offer a sharp, modern edge to classic sparkle. Sleek, structured, and designed for the contemporary minimalist.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000840608 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.4 g
|
| Diamond Quality | JK-SI |
| Diamond Weight | 0.16 carat
|
| Gold Value | ₹7,749(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,800 |
| Making Charge | ₹5,535 |
| GST (3%) | ₹663 |
| Total Price | ₹22,747 |