All filters
The design is a bit unusual, asymmetric and cute. These 0.11 carat diamond studs are designed for varying moods with two rhombic patterns studded with sparkling diamonds in 18K gold. The shiny diamonds in golden frames create a new idiom.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000255084 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,591 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,132 |
| Total Price | ₹38,851 |