All filters
Every bloomed lily is a unique creation of Nature and has inspired this gleaming 0.28 carat diamond ring curated in 18K gold. The artistic rhombus pattern will radiate a subtle glamour and embrace your new description of beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000663517 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.97 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹32,875(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,958 |
| Making Charge | ₹6,237 |
| GST (3%) | ₹1,893 |
| Total Price | ₹64,963 |