All filters
The sublime beauty of this 0.35 carat diamond ring crafted with rhombic patterns in 14K gold will give your bridal emsemble the much-needed grace and allure. Soak in the essence of geometrical patterns every time you slide this ring on your finger.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000679107 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.39 carat
|
| Gold Value | ₹28,493(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹37,099 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹2,205 |
| Total Price | ₹75,703 |