All filters
This fashionable 0.56 carat diamond ring is crafted in 18K rose gold to complete your party look with a touch of grace. The simultaneously encrusted array of diamonds outlining the rhombus pattern adds more glamour to this beautiful piece.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000645236 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.08 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.56 carat
|
| Gold Value | ₹34,093(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹47,945 |
| Making Charge | ₹7,439 |
| GST (3%) | ₹2,685 |
| Total Price | ₹92,162 |