All filters
Rediscover the allure of vintage craftsmanship in this refined two-tone diamond ring designed to elevate your outfit with sculptural curves and soft symmetry. Grace your ensemble with this balanced, comfortable piece that adds a touch of old-world character to your everyday style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000860231 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹28,493(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,560 |
| Making Charge | ₹7,006 |
| GST (3%) | ₹1,382 |
| Total Price | ₹47,441 |