All filters
This beautiful round 0.35-carat diamond pendant designed in 18K rose gold embodies the power and glory of Maa Durga. Be inspired to awaken your inner strength and resilience with this stunning piece.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000782602 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.39 carat
|
| Gold Value | ₹60,880(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹30,800 |
| Making Charge | ₹10,880 |
| GST (3%) | ₹3,077 |
| Total Price | ₹1,05,637 |