All filters
This time doesn't adorn jewelry to just look gorgeous wear it to look significant. This rose gold remarkable ring showcased with diamonds will make you every day better and glamorous. Wear it to be new to you. Amaze yourself by an opting ring with your regular wear to look great eternity. Best ring to wear daily with your office wear, kurti, and denim.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000504124 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,337 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,094 |
| Total Price | ₹37,559 |