All filters
Add a touch of nature-inspired brilliance to your wrist with this exquisite floral bangle. Crafted for the modern woman, the slender, minimalist design is perfect for both daily office wear and special evening occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000834682 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 6.6 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹36,531(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,460 |
| Making Charge | ₹16,116 |
| GST (3%) | ₹2,194 |
| Total Price | ₹75,301 |