All filters
Glamour is a state of mind and to indulge that essence we have designed these diamond studs enriched with 0.18 carat diamonds in 18K gold, which is an inspiration by a flower presented for you. These significantly enhanced studs are here for your special one or to your own self to convert your simple look into the prettiest lady ever. Wear these studs on your daily day.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000255280 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹30,440(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,520 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,524 |
| Total Price | ₹52,304 |