All filters
Celebrate love this Valentine€™s Day with these 0.05 carat heart-shaped diamond earrings in 14K gold. Their sleek, minimalist design brings a modern touch to any outfit, beautifully reflecting the exclusive and evolving facets of your relationship.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000796949 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.06 carat
|
| Gold Value | ₹9,498(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹4,675 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹544 |
| Total Price | ₹18,645 |