All filters
Bring timeless beauty to your style with these floral-inspired diamond earrings, delicately crafted in gold. The petal-like curves, adorned with radiant diamonds, exude a graceful charm that shifts beautifully from a refined day look to evening splendour.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000853427 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹21,585(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,720 |
| Making Charge | ₹5,345 |
| GST (3%) | ₹1,640 |
| Total Price | ₹56,290 |