All filters
This ribbon-inspired 0.17 carat diamond ring crafted in 14K rose gold reminds us that adaptability is the simple secret of survival and women excel in it. The modern design will appeal to today's women looking for chic and stylish accessory.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000696428 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹28,493(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,428 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹1,555 |
| Total Price | ₹53,382 |