All filters
Your sentiments are refined and sober. To keep this sophistication keep going wear this refined diamond men's ring at celebrations and be the icon of the universe. The trio of these diamonds has added cherry to the cake.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000575944 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 6.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.07 carat
|
| Gold Value | ₹56,985(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,841 |
| Making Charge | ₹12,816 |
| GST (3%) | ₹2,330 |
| Total Price | ₹79,972 |