All filters
The grace and effortless versatility offered by this stunning diamond ring in rose gold highlight the skills of our karigars. Few shining diamonds are placed one after another with arcs in rose gold on either side of the diamond path. Slide the diamond ring on your finger and let the array of the little shiny beauties radiate love everywhere you go.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642755 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,595 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹2,041 |
| Total Price | ₹70,070 |