All filters
These trendy diamond studs are like a lovey dovey couple with a sleek triangular pattern studded with shimmering diamonds. The sparkling 0.11 carat diamonds beautifully placed in 18K gold will make it flow with your style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000255080 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,591 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,113 |
| Total Price | ₹38,211 |