All filters
Inspired by the fluid grace of a fan or a blooming feather, this diamond pendant blends symmetry and sparkle in a striking gold silhouette. A perfect blend of elegance and edge, it adds a radiant finish to both everyday style and festive occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000749853 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹16,060(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,840 |
| Making Charge | ₹6,227 |
| GST (3%) | ₹1,324 |
| Total Price | ₹45,451 |