All filters
A unique feature of the Monstera leaves inspiring these diamond studs is to absorb toxins so you can enjoy the fresh smell of nature. Similarly, these 0.41 carat diamond studs in 14K gold will create a beautiful aura around you and impress everyone with their unique design.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000657434 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.41 carat
|
| Gold Value | ₹24,694(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹35,457 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹1,986 |
| Total Price | ₹68,165 |