All filters
Showcase the enchanting beauty of coloured sapphires with this 0.28 carat diamond chain pendant crafted in 14K white gold. The touch of colour resembling a rainbow reflects your vibrant personality so feel free to flaunt this statement piece.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000705295 |
| Metal/Purity | 14K White Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.08 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Stone Weight | 0.79 carat
|
| Gold Value | ₹26,593(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,029 |
| Stone Value | ₹5,544 |
| Making Charge | ₹7,439 |
| GST (3%) | ₹1,999 |
| Total Price | ₹68,604 |