All filters
This 0.36 carat diamond mangalsutra will let you flaunt your commitment with a touch of style. Crafted in 14K rose gold, the design successfully captures the essence of love. The two heart patterns will spread a lot of shine and love wherever you go.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000692733 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹28,493(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹33,775 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹2,106 |
| Total Price | ₹72,280 |