All filters
Designed to reflect timeless elegance, this diamond ring features a radiant sunburst cluster of shimmering diamonds. The polished band and graceful form complement tailored outfits, flowing dresses, and sophisticated ethnic looks.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000685847 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹16,605(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,840 |
| Making Charge | ₹8,469 |
| GST (3%) | ₹1,228 |
| Total Price | ₹42,142 |