All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹1,45,736You save - ₹15,296
Get the radiance of five spherical patterns encrusted with diamonds on your neckline by flaunting this diamond pendant. It is lightweight and beautifully crafted to add a touch of sparkle to your monotonous life. Highlight your beauty with the essence of everything elegant by pairing this stylish diamond pendant with your everyday wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000662430 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 8.36 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.35 carat
|
| Gold Value | ₹96,416(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,245 |
| Making Charge | ₹3,979 |
| GST (3%) | ₹3,800 |
| Total Price | ₹1,30,440 |