All filters
A sleek symbol of faith and style, this gold Ganesha pendant reimagines tradition with a modern twist. The minimal openwork design is elevated by a diamond-studded arc and delicate highlights, making it a meaningful yet stylish choice for everyday elegance or thoughtful gifting.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000831573 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.7 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹3,875(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,720 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹442 |
| Total Price | ₹15,162 |