All filters
A fresh take on the classic floral design. Crafted with a clean, four-petal silhouette and brilliant diamonds, these studs are a refined detail that brings a sophisticated, modern shimmer to your daily style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000654821 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.44 carat
|
| Gold Value | ₹8,856(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹36,960 |
| Making Charge | ₹6,240 |
| GST (3%) | ₹1,562 |
| Total Price | ₹53,618 |