All filters
Creating a celestial aura, these 0.21 carat diamond drop earrings are crafted in 14K gold with sparkling orb patterns reflecting the beauty of the cosmos. The numerous shimmering diamonds create an ethereal ambience that dazzles with every movement.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000683871 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹23,744(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,058 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,459 |
| Total Price | ₹50,081 |