All filters
Just like every heart filled with love sparkles and radiates, these diamond studs in heart motifs will narrate beautiful love tales. Set in 18K gold with 0.48 carat diamonds, flaunt these studs to look stunning everyday.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000678386 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.48 carat
|
| Gold Value | ₹20,700(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹45,857 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹2,185 |
| Total Price | ₹74,999 |