All filters
Bold yet refined, this pendant highlights an interlocking rectangular design in radiant gold, accented with shimmering diamonds for added depth and brilliance. Wear it with a monochrome jumpsuit to elevate your ensemble with architectural flair.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000765611 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹4,428(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,240 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹534 |
| Total Price | ₹18,327 |