All filters
Elevate your everyday ensemble with this versatile 0.2 carat diamond pendant, crafted in 14K yellow gold. The graceful flame-shaped silhouette, accented with a crescent of sparkling diamonds, brings just the right hint of shimmer. Whether layered or worn solo, it adds a refined touch to any look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000593954 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.29 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹37,040(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,265 |
| Making Charge | ₹10,008 |
| GST (3%) | ₹1,780 |
| Total Price | ₹61,093 |