All filters
Though butterflies are hard to catch, we have tried to capture their beauty through this diamond pendant . Let your kid's dream transform into a reality by gifting this cute diamond pendant. Give an award to your child and give her wings to fly. Wear this diamond pendant with matching earrings from our collection.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000151922 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹17,047(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,168 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹915 |
| Total Price | ₹31,389 |