All filters
Add a touch of radiance to your moments with these exquisite 0.22 carat diamond stud earrings. Set in 14K yellow gold, the brilliant diamonds catch the light with every movement, capturing the essence of elegance and grace. These earrings add a sophisticated glow to any occasion.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000594307 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.09 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹18,046(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,480 |
| Making Charge | ₹4,567 |
| GST (3%) | ₹1,233 |
| Total Price | ₹42,326 |