All filters
The beauty of human bonding is best reflected through the unique design of these 0.34 carat diamond hoop earrings designed in 14K gold. They are curated for modern women who are not afraid to stand out from the crowd.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000670614 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 6.27 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.34 carat
|
| Gold Value | ₹54,136(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹28,560 |
| Making Charge | ₹12,235 |
| GST (3%) | ₹2,848 |
| Total Price | ₹97,779 |