All filters
Redefine daily luxury with a touch of the extraordinary. This sleek, adjustable bracelet is embellished with the organic charm of raw, uncut Polki stones and the precision of radiant diamonds. Thoughtfully balanced and effortlessly versatile, it feels refined yet easy to wear, lending a subtle glow to both everyday looks and understated occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000882233 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.1 g
|
| Diamond Quality | IJ-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Stone Weight | 0.143 carat
|
| Gold Value | ₹26,766(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,280 |
| Stone Value | ₹2,145 |
| Making Charge | ₹9,425 |
| GST (3%) | ₹1,309 |
| Total Price | ₹44,925 |