All filters
The charismatic glow of this splendid diamond ring will help you gather a lot of compliments by radiating ultimate elegance. The hexagon pattern in rose gold has a floral motif encrusted with diamonds in the middle to help you shine a little more. There are a few more diamonds surrounding it to add to the charm of this glowing diamond ring.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642290 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.07 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.55 carat
|
| Gold Value | ₹45,051(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹49,183 |
| Making Charge | ₹9,541 |
| GST (3%) | ₹3,114 |
| Total Price | ₹1,06,889 |