All filters
Embrace everyday elegance with this diamond bypass ring, featuring a graceful line of diamonds, finished with a star accent with a diamond. Pair this with your everyday outfit and let its soft sparkle and graceful design lift your look with ease. The dimension of the actual product might vary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000787903 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.06 carat
|
| Gold Value | ₹13,283(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,040 |
| Making Charge | ₹4,230 |
| GST (3%) | ₹677 |
| Total Price | ₹23,230 |