All filters
These diamond studs feature a distinctly modern design that feels expressive yet easy to wear. Designed to complement tailored outfits and modern evening wear, they style beautifully with crisp blazers, satin tops, and sleek dresses for a polished finish.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000592357 |
| Metal/Purity | 9K Rose Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.36 carat
|
| Gold Value | ₹11,070(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹31,680 |
| Making Charge | ₹7,650 |
| GST (3%) | ₹1,512 |
| Total Price | ₹51,912 |