All filters
Honouring the leadership of today's women, these 0.3 carat diamond studs are crafted with a queen bee motif who plays a pivotal role in every beehive. Shimmering with the eternal brilliance of diamonds in 18K rose gold, these earrings reflect the essence of feminine power.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000721180 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹30,994(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,200 |
| Making Charge | ₹5,914 |
| GST (3%) | ₹1,864 |
| Total Price | ₹63,972 |