All filters
Don't be scared of being different but rather be afraid of being the same. These cute and uniquely designed flower studs are made with 14K rose gold and encrusted with 0.28 carat sparkling diamonds.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000511503 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹24,694(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,600 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹1,690 |
| Total Price | ₹58,012 |