All filters
The best thing in the world is to hold each other's hand and a promise to never let it go. So here's bringing you this classy piece of a heart-shaped diamond embedded design in the middle and a line of exclusive shiny diamonds on either side of it. Wear this glamorous ring with a gown or sari to look outstanding.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000609564 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-VVS-SI |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹24,694(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹46,493 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹2,317 |
| Total Price | ₹79,532 |