All filters
Elevate your style with this diamond pendant shaped in a fluid open-heart silhouette, finished with a soft diamond accent at the centre. Designed to sit light and easy, it moves effortlessly from everyday wear to meaningful gifting moments.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000867416 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹3,321(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,040 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹420 |
| Total Price | ₹14,406 |