All filters
Crafted to captivate, these earrings feature an airy lattice drop anchored by shimmering diamond-studded triangles at the top and base. The sculpted geometric silhouette brings a refined, contemporary edge, perfect for elevating your modern and Indo-Western ensembles.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000837240 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹22,449(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,392 |
| Making Charge | ₹5,535 |
| GST (3%) | ₹1,392 |
| Total Price | ₹47,768 |