All filters
Add depth and dimension to your silhouette with these architectural diamond studs. The open-frame design creates a sense of lightness, while artfully placed diamond accents bring structure and sparkle in perfect balance. A distinctive pair that elevates modern looks with confident ease.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000721997 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.32 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹28,160 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,558 |
| Total Price | ₹53,489 |